Żerdno 2021

Z radością dzielimy się z Wami informacją, że po kilkunastu latach ciszy projekt budowy ośrodka odosobnieniowego nad Srebrnym Jeziorem w Żerdnie wraca z pełną mocą!

W 2007 roku zakupiliśmy w tym celu 5,4 hektara malowniczo położonej ziemi. Obecnie staramy się o zakup kolejnych dwóch 1-hektarowych działek, dzięki którym zyskamy więcej przestrzeni i piękny widok na Srebrne Jezioro. Zakup będzie odbywał się w dwóch etapach 1 ha, chcemy kupić w lipcu 2021, natomiast kolejny hektar w lipcu 2022r. Aktualnie jesteśmy na etapie zbierania środków na zakup obu działek.

Najważniejsza wiadomość jest taka, że w marcu 2021 roku Lama Ole wyznaczył na mapie miejsce budowy ośrodka oraz określił koncepcję pracy nad jego powstaniem. Zgodnie z życzeniem Lamy w pierwszej kolejności zostanie wzniesiony budynek główny, a w kolejnych etapach domki odosobnieniowe.

Wygląda na to, że wkrótce Drawski Park Krajobrazowy wzbogaci się o wyjątkowy klejnot na mapie!

SilverLake-05-2021-3302-Pano

Prace nad koncepcją ośrodka ruszyły i systematycznie postępują, trwa również zbiórka środków na zakup potrzebnej działki. Wyłoniła się grupa osób mocno związana z tą mandalą, dołączają także przyjaciele zainspirowani możliwością działania dla pożytku istot. Gorąco zachęcamy Was do wsparcia tego fantastycznego projektu i stania się nieodłączną częścią naszej mandali!