Projekt ośrodka buddyjskiego w Żerdnie

Mając do dyspozycji piękną ziemię w bajkowej okolicy, planujemy intensywny rozwój tego miejsca. W przygotowaniu jest dokumentacja dotycząca budowy stałego ośrodka medytacyjnego, w którym w przyszłości będziemy mieli możliwość odbywać odosobnieniowe praktyki i spotykać się na zorganizowanych kursach Dharmy.

Teren jest niezwykle urokliwy i bogaty w wiele miejsc, w których można medytować w przepięknej scenerii przyrody, w ciszy i spokoju, z dala od gwaru miasta. Na działce znajdują się dwa naturalne stawy, mały lasek, piękne łąki, naturalne i sztuczne wzniesienia, a wszystko wokół kilku rezerwatów przyrody z chronioną roślinnością i ptactwem.

Mamy nadzieję, że infrastruktura turystyczna, która jest do dyspozycji w okolicy sprawi, że miejsce to rozwinie się jako ośrodek umożliwiający zarówno praktykę medytacyjną jak i intensywny wypoczynek. Dostępne mamy bowiem takie atrakcje jak przystanie jachtowe, wypożyczalnie kajaków i innego sprzętu wodnego, kluby jeździeckie, kluby nurkowe i wiele innych rozrywek, które albo już są na miejscu dostępne, albo zorganizujemy je wspólnie w przyszłości.