Kurs Letni – Żerdno 2008

Latem 2008 roku odbył się nad Srebrnym Jeziorem pierwszy, historyczny już kurs medytacyjny z udziałem podróżujących nauczycieli z Polski, Niemiec i Węgier. W dniach od 28 czerwca do 6 lipca gościliśmy w Żerdnie przeszło 70 przyjaciół z całego kraju.

Przez kilka letnich dni, wśród pięknych łąk, lasów i pagórków, które tworzą krajobraz ośrodka w Żerdnie, wszyscy wspólnie budowaliśmy mandalę tego miejsca. A program kursu był absolutnie WYJĄTKOWY. Do wykładów zaprosiliśmy aż 6 (!) podróżujących nauczycieli. Naszymi gośćmi była Zuza Koszega, Marcin Barański, Maria Przyjemska, Tadeusz Uchto, Daniel Wysocki i Wojtek Tracewski. Podczas swoich wykładów podzielili się z nami swoją bogatą wiedzą i olbrzymim doświadczeniem, za co jesteśmy im niezmiernie wdzięczni.

Przed samym kursem udało się nam na czas podłączyć na działce prąd i wodę, dzięki czemu mogliśmy zapewnić wszystkim gościom wspaniałą kuchnię i świetne zaplecze sanitarne. Stworzyliśmy też fantastyczną infrastrukturę: zbudowaliśmy gompę, kuchnię i stołówkę. Co prawda polową, ale nastroje były rewelacyjne, a wspólny wysiłek przyczynił się do zapewnienia warunków idealnych do medytacji, wykładów oraz wspólnie spędzonego czasu wśród przyjaciół.

Wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, pracowali i medytowali chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować.

 

W przyszłości planujemy kolejne kursy, na które już teraz serdecznie Was zapraszamy! Zachęcamy również do partycypowania w projekcie budowy ośrodka. Cały czas zbieramy fundusze, które umożliwią nam stworzenie ośrodka odosobnieniowego w Żerdnie, który będzie dostępny przez cały rok dla wszystkich praktykujących Buddyzm Diamentowej Drogi.